close
تبلیغات در اینترنت
مجلس به كليات لايحه بودجه97 راي نداد
اطلاعات سايت
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 3579
کل نظرات : 115

بازديد امروز : 28 نفر
بارديد ديروز : 98 نفر
بازديد هفته : 1,059 نفر
بازديد ماه : 4,671 نفر
بازديد سال : 8,059 نفر
بازديد کلي : 88,009 نفر

افراد آنلاين : 1
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
مطالب پربازديد
روزنامه ها بازديد : 139
علمای اصفهان بازديد : 135
کپسول تیشوک بازديد : 119
نظرسنجي
آیا مطالب سایت مفید است؟
لينک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده
پيوندهاي روزانه
حدیث (141)
کدهاي اختصاصي
دوستان سایت

خوش آمدید

پشتيباني
theme by
roztemp.ir
RSS

Powered By
Rozblog.Com
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز يک‌شنبه هشتم بهمن ماه ۱۳۹۶ بررسي بودجه سال ۹۷ را در صحن علني در دستور کار قرار دادند و در اقدامي بي سابقه، با کليات لايحه بودجه کل کشور سال ۹۷ موافقت نکردند.به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس در جلسه علني روز يک‌شنبه پس از استماع سخنان نمايندگان مخالف و موافق، نماينده دولت و سخنگوي کميسيون تلفيق با ۸۳ راي موافق، ۱۲۰ راي مخالف و ۹ راي ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماينده حاضر با کليات لايحه بودجه ۹۷ موافقت نکردند.برپايه اين گزارش در اين جلسه مخالفان و موافقان لايحه بودجه 97 به شرح ذيل به ايراد سخن پرداختند.

مخالفان کليات لايحه بودجه ۹۷
فرهنگي: تغييرات کميسيون تلفيق نگراني‌ مردم را رفع نکرده است
نماينده مردم تبريز در مخالفت با کليات لايحه بودجه ۹۷، ضمن تشکر از کميسيون تلفيق به خاطر بررسي اين لايحه اظهار کرد: انتظار همگان در جامعه از لوايح بودجه ايجاد تحول مثبت در اداره کشور است و ما حتي در اين راستا مي‌بينيم که در برخي از کشورها مجالس آنها تنها به وظيفه بررسي لايحه بودجه مي پردازند و کاري به اصلاح قوانين و موارد مرتبط با آن ندارند و اين موضوع به خاطر اهميت و تاثيرگذاري بودجه در زندگي بخش‌هاي مختلف جامعه است.محمدحسين فرهنگي از بي‌توجهي به موضوع آموزش و پرورش در لايحه بودجه انتقاد کرد و گفت: اين بي‌توجهي به اين مقوله در کميسيون تلفيق به حدي بوده که روند سال گذشته نيز حفظ نشده است. در بخش يارانه‌ها نيز کميسيون تلفيق تغييراتي ايجاد کرده ولي اين تغييرات در راستاي رفع نگراني‌هايي که مردم داشتند نبوده و از ديگر سو، ارقامي که به آن اضافه شده است، در جداول لايحه بودجه هنوز اعمال نشده است.
ابطحي: پيش‌بيني رقم بالاي اوراق مالي، بودجه را بادکنکي مي‌کند
همچنين نماينده مردم خميني‌شهر در مجلس با انتقاد از پيش‌بيني ۱۹۴ هزار ميليارد تومان براي اوراق مالي در بودجه ۹۷، گفت که اين ميزان اوراق مالي،‌ بودجه را بادکنکي مي‌کند.سيد محمد جواد ابطحي در مخالفت با کليات لايحه بودجه ۹۷، گفت: شوراي نگهبان بايد پاسدار قانون اساسي باشد لذا بايد بگويند بودجه چطور طبق اصل ۵۲ تنظيم شده است. متاسفانه بودجه خلاف اصل ۵۲ تنظيم شده و سوال اينجاست که چرا شوراي نگهبان تذکر نمي‌دهد که اصل ۵۲ رعايت شود.
بنيادي: حمايت از بخش خصوصي در بودجه 97 در حد شعار است
نماينده مردم کاشمر در مجلس با انتقاد از کليات لايحه بودجه ۹۷ تاکيد کرد: در بودجه ۹۷ 
حمايت از بخش خصوصي در حد شعار باقي مانده است.بهروز بنيادي گفت: متاسفانه در بودجه امسال با کاهش درصد بودجه‌هاي عمراني آن را به اشتغال اختصاص مي دهيم که اين کاملا متضاد است چراکه با افزايش بودجه عمراني، به اشتغال دست پيدا خواهيم کرد. طبق آمار ۴۰ درصد کشور زير خط فقر نسبي و ۳۲ درصد زير خط فقر مطلق هستند که اين آمار در مناطق روستايي به ۶۰ درصد مي رسد. دولت چگونه مي خواهد يارانه 
۳۰ ميليون نفر را قطع کند؟ که اگر اين کار انجام شود کنترل آسيب‌هاي اجتماعي و تامين امنيت غذايي ناممکن خواهد شد.
سليمي: برداشت از صندوق در بودجه 97، 200 درصد افزايش مي يابد
نماينده مردم محلات و دليجان در مجلس هم با بيان اينکه لايحه بودجه سال ۹۷، 
۲۱ هزار ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي برداشت مي‌کند، گفت: برداشت از صندوق توسعه ملي در بودجه ۹۷، ۲۰۰ درصد افزايش مي‌يابد که نتيجه آن مبتلا شدن صندوق به حساب ذخيره ارزي خواهد بود.حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا سليمي در مخالفت با کليات لايحه بودجه ۹۷، اين بودجه را غيرعملياتي دانست و افزود: عملياتي کردن بودجه تکليف برنامه ششم است اما به نظر نمي‌رسد بودجه ۹۷، عملياتي تنظيم شده باشد.
سعيدي: چاپ اوراق و اسناد در بودجه به اقتصاد کشور آسيب مي‌زند
نماينده مردم مبارکه در مجلس گفت که چاپ اوراق و اسناد در بودجه در طول پنج تا 
۱۰ سال آينده آسيب جدي به اقتصاد کشور وارد مي‌کند.زهرا سعيدي در مخالفت با کليات لايحه بودجه ۹۷، گفت: همه ما اذعان داريم که بودجه مهم‌ترين سند مالي کشور است. در بودجه هم از بخش خصوصي استقراض شده و هم برداشت از صندوق توسعه ملي را شاهد هستيم. همچنين نظام اداري ما در حال ترکيدن است و دولت ۲۰۰ هزار ميليارد تومان براي حقوق و دستمزد پيشنهاد داده است.سعيدي ادامه داد: چاپ اوراق و اسناد در بودجه در طول پنج تا ۱۰ سال آينده آسيب جدي به اقتصاد کشور وارد مي‌کند و باعث افزايش بدهي دولت مي‌شود.
فولادگر: نظام بودجه‌ريزي را اصلاح کنيم
نماينده مردم اصفهان در مجلس هم با انتقاد از نظام بودجه ريزي کشور گفت: براي رهايي از مشکلات بودجه، بايد نظام بودجه ريزي را اصلاح کنيم.حميدرضا فولادگر در مخالفت با کليات لايحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: همچنان ساختار بودجه‌ريزي شيوه قبلي است که البته اصلاحات اندکي دارد. بودجه عملياتي و بودجه انعطاف پذير و متناسب با درآمدها تعريف دارد، اما هنوز نظام بودجه‌اي ما ثابت است.وي افزود: بخش‌هايي از بودجه را در شيوه بودجه ريزي عملياتي آورديم ولي هنوز نمي‌توانيم بگوييم بودجه‌ريزي ما عملياتي است. تا وقتي اين ساختار اصلاح نشود نمي‌توانيم بگوييم اين موضوع بي نقص است. اميدواريم با حرکتي که سازمان برنامه و بودجه آغاز کرده، مشکلات نظام بودجه ريزي برطرف شود.
موافقان کليات لايحه بودجه ۹۷
فلاحت‌پيشه: کميسيون تلفيق در بودجه با هرگونه تحميل گراني به جامعه مخالفت کرد
عضو کميسيون تلفيق لايحه بودجه ۹۷ با تاکيد بر اينکه اين کميسيون با هرگونه تحميل گراني در جامعه مخالفت کرده است، گفت که در اين بودجه به دولت اجازه برداشت از صندوق توسعه ملي براي رفع بسياري از مشکلات همچون آبرساني روستايي، مقابله با ريزگردها، کمک به زلزله‌ زدگان و سيل زدگان و تقويت بنيه دفاعي داده شده است.
حشمت الله فلاحت پيشه در موافقت با کليات لايحه بودجه ۹۷ گفت: کميسيون تلفيق در گام اول با هرگونه گراني در هر زماني مخالفت کرد با اين استدلال که نمي توان در زمان رکود به جامعه گراني تحميل کرد. به همين دليل با افزايش ۵۰ درصدي نرخ حامل‌هاي انرژي همچون بنزين مخالفت نمود گرچه با اين کار منابع درآمدي دولت کاهش مي يابد.
ذوالقدر: افزايش بودجه معاونت زنان از نکات مثبت بودجه است
عضو فراکسيون زنان با تاکيد بر توجه بودجه سال آينده به حوزه زنان، گفت: در اين بودجه براي اقشار ضعيف و آسيب‌پذير در راستاي فقرزدايي و برقراري عدالت تصميمات خوبي گرفته شده است که به طور نمونه افرادي که کمتر از دو ميليون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق مي‌گيرند، از پرداخت ماليات معاف شدند.سيده فاطمه ذوالقدر در موافقت با کليات لايحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: اقتصاد کشور به رهايي از اقتصاد دولتي و توجه به صنايع کوچک، توليد و کاهش وابستگي به درآمدهاي نفتي نياز دارد که اين موضوع در لايحه بودجه ۹۷ ديده شده است.به گفته وي، ميزان بودجه معاونت زنان و خانواده نسبت به دوره‌هاي قبل
 ۳۸ درصد رشد داشته است که اين نشان از توجه به سياست‌هاي زنان در بودجه است.
باباحيدري: لايحه بودجه ۹۷ داراي انضباط مالي است
نماينده مردم اردل و فارسان گفت: چکش کاري ديگري در ايستگاه صحن مجلس روي لايحه بودجه سال آينده، انجام خواهيم داد.علي کاظمي بابا حيدري در موافقت با کليات لايحه بودجه ۹۷ گفت: با تصويب کليات لايحه بودجه سال آينده روي جزئيات بايد چکش‌کاري اساسي انجام دهيم.به گفته وي، لايحه بودجه ۹۷ عملياتي و از نظر مالياتي و بودجه‌اي شفاف و داراي انضباط مالي است
مقصودي: تنظيم بودجه بر مبناي برنامه ششم از نکات مثبت بودجه ۹۷ است
نماينده مردم سبزوار در مجلس با بيان اينکه تنظيم بودجه بر اساس برنامه ششم از مهمترين خصوصيات بودجه ۹۷ است، گفت که در اين بودجه توجه ويژه‌اي براي حل مشکل ريزگردها، اشتغال و کاهش فقر شده است.حسين مقصودي به عنوان موافق کليات لايحه بودجه ۹۷ گفت: آنچه در کميسيون تلفيق به تصويب رسيده است قابل دفاع مي‌باشد چرا که اين بودجه بر مبناي برنامه ششم تنظيم شده است
سبحاني فر: ۱۴ هزار پروژه در بودجه سال آينده واگذار مي‌شود
عضو کميسيون صنايع و معدن مجلس از واگذاري ۱۴ هزار پروژه از ۷۰ هزار پروژه نيمه تمام به بخش خصوصي و مشارکت دولت با اين بخش در بودجه سال آينده خبر داد.رمضانعلي سبحاني‌فر در دفاع از کليات لايحه بودجه ۹۷، توجه به توليد و اشتغال، تغييرات اساسي در ساختار بودجه نويسي، جايگزين شدن بودجه بر مبناي عملکرد و شفافيت به جاي چانه‌زني، جلوگيري از مفاسد اداري و اقتصادي، ساماندهي رديف‌هاي اصلي و حذف بخشي از رديف‌هاي متفرقه، توجه به آب و آبرساني، محيط زيست و ريزگردها و 
حمل و نقل ريلي ، ساماندهي حمل و نقل عمومي، احياي بافت فرسوده و ساماندهي ۱۱ ميليون حاشيه نشين، بهبود بنيه دفاعي و اهميت به صنعت گردشگري، را از مهمترين اولويت‌هاي لايحه بودجه ۹۷ برشمرد.
بر پايه اين گزارش نوبخت در پايان سخنان موافقان و مخالفان لايحه بودجه 97 گفت: قرار نيست اين لايحه پاسخگوي همه مشکلات کشور در يک سال آينده باشد. وي افزود: اگر نمايندگان احساس مي کنند لايحه بودجه با سياست هاي اقتصاد مقاومتي در تضاد است به آن راي ندهند.بعد از سخنان رئيس سازمان برنامه و بودجه راي گيري به عمل آمد و نمايندگان مجلس با ۸۳ راي موافق، ۱۲۰ راي مخالف و ۹ راي ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماينده حاضر با کليات لايحه بودجه ۹۷ موافقت نکردند.در اين جلسه همچنين رئيس مجلس پس از عدم تصويب کليات بودجه گفت: لايحه بودجه به کميسيون تلفيق ارجاع شود و کميسيون نيز سه روز فرصت برررسي مجدد دارد.
گفتني روز چهارشنبه اين هفته بايد لايحه بودجه دوباره براي بررسي مجدد به مجلس برگردد.
درباره : خبری , خبراقتصادی ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 5

بازديد : 4
[ دوشنبه 09 بهمن 1396 ] [ 18:47 ] [ mohsensilani ]
مطالب مرتبط
آخرين مطالب ارسالي
خطبه فدکیه تاريخ : سه شنبه 01 اسفند 1396
دشمن شناسي از منظر امام علی(ع) تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1396
افزایش ۵۰۰ درصدی اعتیاد دانشجویان تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1396
منافقان در نهج البلاغه 1 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396
در محضر استاد تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396
تبریک به سوریه تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
.: Weblog Themes By roztemp :.

موضوعات
اخلاقی
شعر
خبری
نهج البلاغه
اعتقادی
حدیث
سیاسی
قرآن
علمی
تاریخی
حوزه علمیه
متفرقه
اجتماعی
دفاع مقدس
احکام
فیلم
قوانین
بیانات مقام معظم رهبری
معرفی کتاب
فرقه ها
سپاه پاسداران
جست و جو

رزتمپ